Mgr. Václav Potoček

 

Vyšehradský hřbitov – Slavín

 

 

      Kniha provází minulostí a přítomností jednoho z nejkrásnějších a nejpietnějších míst naší vlasti – Vyšehradským hřbitovem a jeho perlou – Slavínem. Čtenář se seznámí s historií stovek hrobů významných českých umělců, vědců a lidí církevního stavu; ať už známých (Němcová, Mácha, Neruda, Myslbek, Smetana, Hynais) či méně známých  nebo již téměř zapomenutých. Kniha je rozdělena do jednotlivých „procházek“, při nichž se dozvíme mnoho zajímavého nejen o významných osobnostech a jejich díle, ale i o autorech jejich náhrobků a o často neobyčejných okolnostech, které uložení ve Vyšehradském hřbitově provázely. Každou ze zde pochovaných významných osobností doprovází životopis a krátké zhodnocení umělecké či vědecké dráhy. Součástí knihy jsou i plánky, podrobný rejstřík významných hrobů i autorů náhrobků či plastik a cizojazyčná resumé. Barevná fotografická příloha seznámí čtenáře s nejkrásnějšími a nejvýznamnějšími hroby tohoto významného památníku české minulosti.

     Kniha je určena především těm, kteří si chtějí rozšířit své znalosti z české historie a dozvědět se mnoho zajímavého o významných osobnostech, bude jistě dobrým pomocníkem pro učitele a spolehlivým průvodcem pro návštěvníky Vyšehradského hřbitova, ať už individuální, nebo ty, kteří toto místo navštíví prostřednictvím cestovních kanceláří.

 

      Formát A5, pevná laminovaná vazba, 356 stran, 24 stran barevných fotografií, doporučená prodejní cena 368 Kč. ISBN 80-86419-66-5

 

 

        LÉKAŘSKÁ                        EKONOMICKÁ

          OSTATNÍ                           EKONOMICKÁ 2

          OSTATNÍ 2                        EKONOMICKÁ 3

DOMŮ