Edouard de Pomiane

 

KUCHAŘKA PRO ZNALCE A LABUŽNÍKY

 

 

    Jeden z nejznámějších a nejslavnějších francouzských labužníků, člen Pasteurova institutu v Paříži MUDr. Edouard Pomiane, napsal v meziválečném období minulého století knihu, která se stala jednou z nejproslulejších kuchařek světa a dodnes si své postavení mezi knihami o vaření a stolování udržela. Je to však víc, než jen kuchařka; tato kniha nepřináší pouze neocenitelné a báječné recepty na ta nejvybranější jídla proslulých světových kuchyní, je i duchaplným, poučeným a zábavným společníkem a rádcem v kuchyni i jídelně. Mistr svého oboru vás naučí všechno podstatné o tajemství, vůních, chutích a úpravě jídel, o přípravě tabulí a výběru jídel i nápojů k různým příležitostem. To vše činí tento skvělý společník s elegancí a humorem, hodným mistra svého oboru. Po přečtení této neobyčejné knihy dokážete připravovat jídla s láskou, budete zcela jinak prožívat zdánlivě prosté vaření a naučíte se vytvářet a vnímat požitky a radost z vašeho kulinářského a společenského úspěchu.

   Je to zkrátka zcela jiná kniha, než na jakou jsme v záplavě kuchařek zvyklí; je to svěží a rozmarné dílo, které vám přiblíží vůni, chuť a význam jednotlivých jídel tak zajímavě, že se do něj už při prvním otevření začtete jako do dobrodružného románu. Nahlédnete totiž do tajemství hostitelského umění ve všech jeho tvářích, naučíte se mnoho užitečného a nového a stanete se vynikajícími hostiteli.

   Nejen že se naučíte ovládat všechny společenské povinnosti hostitele či hosta, naučíte se mnohem víc! Poznáte tajemství a velmi užitečné návody při přípravě jíšek, majonéz, při smažení, pečení či vaření, zvládnete přípravu fondue, quiche, hlemýžďů či ryb, ale také postních jídel, kuřat, králíků či mimořádných lahůdek, jakými jsou například Husí ragout s jablky, Zaječí zadek s červenou řepou, Telecí hlava po madridském způsobu, Moskevský holub, Řízek s černými olivami, Telecí marengo, Alsaské zelí, Chřest po holandsku, Clafoutis, Reuchtis, Rilletes, jídla švýcarské, francouzské, baskické, bayonnské, anglické či italské kuchyně… a mnoho dalšího.

   Tato mimořádná kniha - živá klasika umění kuchařského - je jazykově i terminologicky přizpůsobena dnešku a doplněna o návody osobnosti sommeliérského světa Alexandra Mikšovice jak ještě zvýšit požitek z jídla, a to výběrem správných francouzských, moravských či českých vín a dalších nápojů ke konkrétním skvostům kulinářského umění.

 

 Edouard de Pomiane: KUCHAŘKA PRO ZNALCE A LABUŽNÍKY. Vydalo nakladatelství PROFESSIONAL PUBLISHING v roce 2006, cena výtisku je 198.- Kč včetně DPH.

        LÉKAŘSKÁ                        EKONOMICKÁ

          OSTATNÍ                           EKONOMICKÁ 2

          OSTATNÍ 2                        EKONOMICKÁ 3

DOMŮ